Saját lakása mérgezte meg a nőt – Már alig bírt lábra állni, amikor kiderült a baj

Lassan pusztítja a szervezetet, ezért vigyázni kell a penésszel.

 

Az New York állambeli Dana Anhalt lassú és folyamatos leépülése már gyermekkorában elkezdődött, az orvosok azonban 35 éven keresztül értetlenül álltak a probléma előtt. A nő 37 éves korára 32 kilogrammra fogyott, elvesztette mozgásképességét: nem tudott járni, de még a kezeit is alig bírta megmozdítani, amikor kiderült, hogy a hiba nem csak a szervezetében keresendő.

A titokzatos kór tüneteit az orvosok rendre félrediagnosztizálták. Gyanakodtak közönséges változó immunhiányra, Lyme-kórra és több gyulladásos szindrómára is, ám a betegség romlási folyamatát nem tudták megállítani. Csak a közelmúltban akadtak rá a rejtélyes puzzle-darabra.

A nő otthona ugyanis fekete penészgombával volt fertőzött, a lakásban található anyagok pedig kedveztek a gombák növekedésének. A szakértők a szervezetében különböző genetikai hibákra vezették vissza, hogy a gyulladás és a fájdalom ilyen méreteket ölthetett, és a mérgezés a mozgását is megbéníthatta.

Az amerikai Betegség Felügyeleti és Megelőzési Központ az ügyre reagálva elmondta, hogy bár az épületek többségében kialakulhat fekete penész, a leggyakoribb allergiás reakció a szénanátha, ami kellemetlen ugyan, de nem életveszélyes. Igazán súlyos problémát a légzőszervi és immunológiai betegségben szenvedők számára jelenthet, akiknél a veszélyesebb tüdőfertőzés sem ritka.

Ezért azt tanácsolták, jobb elejét venni a gombák elszaporodásának az alacsonyabb páratartalom biztosításával, szellőztetéssel és folyamatos penészölő tisztításokkal. Dana Anhaltnak az orvosok azonnali költözést javasoltak, az évek alatt felhalmozott összes holmiját maga mögött hagyva. A nő először kétségbeesett, de nem adja fel, sőt, azt nyilatkozta, szeretne a jövőben mindent megtenni azért, hogy felhívja a komplex betegségekkel küzdők figyelmét a rájuk leselkedő veszélyekre.

Forrás: femina.hu

Megosztás:

További bejegyzések:

Hazai és Európai vizsgálatok

Hazai vizsgálatok A Magyarországi Fodor József Országos Környezet-egészségügyi Kutatóintézet 1996–2003 között 30 hazai városban és 80 falusi településen, mintegy 20

Miért ne élj együtt a penésszel? – 1.rész

Pár gondolat a mérgező penészgomba fajok felszámolásáról, az életterünkből való eltávolítás érdekében. Bizonyos penészgomba fajokért egyáltalán nem lelkesedhetünk életterünkben. Szeretünk

Vedd fel velünk a kapcsolatot: